Užasný pocit, keď cítite a viete, že človek, pre ktorého vám bije srdce, je tu pre vás, aby vás objal, ľúbil a vytváral pocit bezpečia. Všetky vyznania lásky na mňa pôsobia a vždy pôsobili „ ošuntele“ sladko a prikrášlene..

Potom som však spoznala ľudí, ktorý lásku, alebo skôr NELÁSKU, voči svojim mužom alebo ženám opisujú tak kvetnato, že som si uvedomila, že oba extrémy sú pre mňa nemysliteľné. Poďte všetci vy tí, ktorí ste spolu pre dom, deti, pohodlie, peniaze a mnoho iných bizarných dôvodov.. poďte sa rozhodnúť žiť inak. Vstaňte a uvedomte si, že život je okamih, mrknutie mihalníc a vy ho plytváte na niekoho, koho neľúbite a s najväčšou pravdepodobnosťou ani tá druhá strana vás. A ja sa stále pýtam PREČO? Nie prečo ste spolu? Ale prečo už dávno nie ste šťastní? Čo vám v tom bráni? Prečo hľadáte útechu zo svojho života v iných veciach, v iných ľuďoch? Prečo sa jednoducho nerozhodnete ľúbiť a byť ľúbení?

Ak mi niekto povie, že kvôli deťom sa nerozvedie/nerozíde, je to ten najväčší alibizmus aký poznám, pretože práve deti sú dôvodom, pre ktorí by mi malo stáť za to, zostúpiť zo svojho ega,  upustiť od svojho skalopevného presvedčenia, že pravdu mám len ja. Rodina je predsa to, čo mi musí dať istotu, lásku, pocit ochrany.. deti nie sú rukojemníci, kvôli ktorým ostávam žiť život, ktorý neznášam.

Ľudia, kam sme sa to dostali? Nejdem písať o tom, že teraz je zlá doba, pretože každá doba mala svoje pozitíva aj negatíva, každopádne však je dnešok priestor pre väčšie pokušenia a vymýšľanie, ktoré si neskutočne dokážeme ospravedlniť sami v sebe. Napríklad v časoch bez internetu sa mi páčil Jožo z našej dediny, maximálne som sa mohla zamotať s Janom s vedľajšej dediny. Dnes môžem flirtovať s Janom z opačného konca sveta ( kde sa zrejme bude volať John) 🙂 Áno, žijeme časy dostupností informácií a ich zdieľaní, ale nezabúdajte na to, aby ste  nestratili sami seba.

Zvyknem opakovať jednu vec: Aj my ľudia sme zvieratá, chceme prežiť, chceme jesť, chceme piť, chceme sa rozmnožovať, ale jedna vec, ktorou sa od zvierat líšime je KOMUNIKÁCIA. Prečo túto výsadu nevyužívame? Lebo sme hrdí, namyslení, urazení, frustrovaní, obviňujúci, alebo obviňovaní. .. tých dôvodov môže byť veľa, ale chcem vás poprosiť, aby ste nachvíľu zatvorili oči a zostali ticho. Predstavte si aký život žijete bez svojho partnera / partnerky? Desí vás táto predstava? Teší vás táto predstava? Prečo?

 

VYTRESTÁM HO

Kde beriete odvahu ohovárať svojho muža, čo všetko by mal, čo by nemal, aký by mal byť , aký by naopak nemal byť. Očakávate od neho niečo čo vám nikdy nedá a možno nie preto, že by vás nemal rád, ale preto, že to čo, vám dáva je maximum. To je jeho 100% viac nedokáže ( a tým nemyslím nič materiálne) a vy máte dve možnosti:

  1. pochopíte to a prijmete to
  2. Nepochopíte to a budete s ním bojovať a pomstíte sa mu s tým, čo mu „ akože najviac ublíži.“ Odopriete mu sex.

 

Tak tomuto bodu č. 2 tlieskam čo mi ruky stačia. Ak toto milé dámy považujete za trest, máte pravdu, ale je trestom vašim. Každý normálny zdravý chlap si to, čo nemá, zabezpečí inde. A vy , ak vaša kapacita mozgu končí za bránkou domu, nikdy nepochopíte, že to tak je a navždy budete žiť v presvedčení, že ste mu to teda „  nandali.“  Verte mi, odjakživa som bola  viac v mužských kolektívoch ako v ženských. Muži majú tendenciu sa mi zdôverovať, verte mi, že ho netrestáte. Naopak užije si, zažije niečo nové a pekne si to v sebe ospravedlní tým, aká ste vy hus.

 

ZNIČÍM KAŽDÉHO

Potom máte ešte možnosť poštvať každého človeka proti niekomu, kto spĺňa všetky atribúty dokonalej ženy a viete, že tieto vlastnosti môžu byť sympatické aj vášmu mužovi. Tak zaútočíte a urobíte všetko pre to, aby ste ju vykreslili ako najväčšiu chuderu. Však vy ho predsa nechcete vidieť šťastného, vy sa nechcete inšpirovať od úspešných pekných žien, vy sa nechcete od nich naučiť ako šťastne žiť. Jednoduchšie je, zbaviť sa takejto ženy a uspokojiť si tým ego. Žiť v sebaklame, aká ste šťastná, spokojná, vyrovnaná sama so sebou… ste lebo odpracete každého, kto by vám tento ideál, výmysel vašej spokojnej vysmiatej osobnosti narušil. Priznajte si každá jedna sama pred sebou, či ste sa v tomto popise našli. Ak je vaša odpoveď: „ Tak to určite nie, čo si tá Lucia o sebe myslí.“ Tak verte tomu, že ste v tom popise našli práve sama seba,  ale vaše vedomie s tým ešte bojuje, preto to odmietnete.

Nebolo by jednoduchšie zísť z piedestálu chuderky, uvariť večeru, naliať si čisté víno, dať si parfém, umyť si vlasy a porozprávať sa s ním? Výsledkom nemusí byť to, že sa šialene zamilujete. Stačí ak obaja pochopíte, že by bolo celkom fajn prestať bojovať a začať sa rešpektovať so všetkým čo k vám a k nemu patrí.

ON SA NIKDY NEZMENI!

Ďalšiu vetu, ktorú mám ešte veľmi rada je: „ on sa nikdy nezmení..“  Kŕmite svoje podvedomie touto vetou tak dlho , až jej uveríte. Vedecky je však dokázané, že žiadny živý tvor nie je konštantný a nemenný. Každý zreje, starne, mení sa v dôsledku životných okolností, udalostí a potom aj samotnej prírody. A teraz obrovské zistenie: AJ VY SA MENÍTE  a z tých istých dôvodov.

VZŤAH JE AKO MORE

Skúste si svoj život predstaviť tak, že obaja stojíte na surf doske na mori. Držíte sa za ruku. More je pokojné, slnko svieti, obloha je jasno modrá. Ste šťastní, pozeráte sa na seba a cítite ako vám je dobre. Odrazu príde veľká vlna, potom väčšia, chvíľku sa more upokojí, ale nie nadlho, pretože znova sa blížia veľké vlny. A vy dvaja? Čo urobíte? Tí z vás, ktorí sa pozerajú len na seba, sa toho druhého okamžite pustia, snažíte sa prežiť v ťažkých podmienkach a boli by ste radi, ak by  ste boli tým druhým zachránený. Ak by vás minimálne poľutoval, aké ťažké to na mori máte.

Tí z vás, ktorí si uvedomujte hodnotu toho druhého, ste pri zmysloch a nemáte hlavu len na česanie, veľmi rýchlo pochopíte, že pustiť sa toho druhého pri prvej vlne neznamená, že žiadna vlna už nikdy nepríde. Znamená to, že ak sa nepustíte, a budete sa držať SPOLU, napokon zvládnete všetky vlny. Pretože sa nepozeráte len na seba a nestaviate sa do pozície chúďatka, ktoré treba zachrániť, ale ste rovnocennými partnermi a spoločnými silami zdoláte vlny, ktoré vám idú do cesty.

Pochopte, že do života si nevyberáte človeka, z ktorého vám motýle v bruchu vymazali mozog, do života si vyberáte partnera, s ktorým ste ochotná a schopná prekonať akýkoľvek problém, pretože ho ľúbite, pretože si ho vážite, pretože je to váš najbližší človek na celom svete.

Ak ešte stále žijete s niekým, koho nielen že neľúbite ale priam neznášate, riešte to, ukončite to, pochopte, že ešte môžete byť šťastní a nebuďte spolu len kvôli každodenným fotkám pri bazéne, alebo s kávičkou v ruke. Začnite žiť a prestaňte sa vyhovárať. Ja viem, že to znamená byť aktívny, činný, niečo v živote dokázať, postarať sa o seba a to je u mnohých nadštandardný výkon… poviem vám však úprimne, že mne by viac energie bralo ohovárať svojho muža a žiť s ním pod jednou strechou.

Ja mám našťastie manžela, ktorý ma nahnevá asi tak raz mesačne, ale napriek tomu je to človek, ktorý je najvhodnejším partnerom pre môj život akého som si vedela predstaviť so všetkými zlozvykmi, náladami, a vlastnosťami, ktoré má. Je to môj najlepší kamarát, môj najväčší kritik zároveň. Každý jeden muž, ktorý bol mojím partnerom, alebo sa objavil v mojom živote je mojím kamarátom dodnes. Pozdravíme sa, porozprávame sa a navzájom si prajeme pekný život. Aj to je dôkazom zdravého vzťahu, napriek tomu, že skončil, pretože každý jeden partner ma niečo naučil a vyformoval ma do podoby v akej som teraz.

 

Nemám jednoznačne patent na rozum. Akýkoľvek článok, ktorý píšem, je súhrnom mojich osobných skúseností a vedomostí.

Recommended Posts

Zatiaľ bez komentára, pridajte svoj komentár nižšie.


Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *